Znak našeho oddílu


Návštěva v Ádru

Tak už je konec srpna a frčíme na festival do Ádru. Fajn je že se sežene hodně věcí pod cenou, méně fajn je zase to, že se do tak malého městečka sjede to strašné množství lidu. A to je znát i na skalách. Teda především na skalách. Křížák bývá obsypaný již tradičně, proto je lépe zalézt v době menšího náporu, třeba v pátek. Najdou se tam krásné cesty, vylezli jsme na Křížového krále, Kužel, Očko, Ovečku, Ústeckou věž a další. V sobotu ráno zapršelo, dobrá záminka se podívat do okolí. Navštěvujeme hezké Jiráskovy skály s malým skalním hradem. Zatím nám to úspěšně oschlo, lezeme na Trn a Růži. Je tam i takový hezký překrok akorát na fotku.


Trna a Růže.

V neděli se vrháme na hlavní cíl ofenzívy - Starostu. Vyrážíme v tříčlenném lezeckém družstvu podporovaném ze země příjemným ženským týlem. Řadíme se do fronty Staré cesty. Před námi lezou dva a jeden z nich je Joska Rakoncaj. (Mimochodem, zachránili jsme mu v cestě smyci s expreskou, tak nám dluží pivo.) V cestě se mnohokrát staví, takže o zábavu je postaráno. V tahání se střídáme a připadáme si jako velcí podvodníci, když to takhle očůráváme stavěním. Jenže ono se to tak opravdu má lézt. Po nějaké době dolézáme na vrchol a ten pohled na celý Ádr je opravdu slastný.


Na Starostovi v Ádru.

Dále ještě lezeme na ¬levu Starou cestou za III. Je na ní snad nejníže umístěný kruh v Ádru, daní za to je však skutečnost, že cesta je v reálu sedma jak vyšitá. To už se Neděle chýlí ke konci a mnozí jedou domů. Někteří vyčkávají do pondělaka a jdou si ještě zalézt na již podstatněji prázdnější Křížák.
Filmů jsme moc nestihli, ale to nás vzhledem k pardnímu lezení příliš nemrzelo.