Znak našeho oddílu


Poslední slanění 2009

Venku přituhuje a leje, datum na kalendáři připomíná blížící se den rozlučky se skalní sezónou. Už je to tu zase, čas posledního slanění. Tato milá akce opět přivábí pískaře, skalkaře i boulderisty k jednomu táboráku a společné řeči.
Počasí přeje, část dne proto využíváme k lezení v Černolicích, kde máme v plánu udělat prvovýstup. Skoby i nejty jsou nachystány, ale zrazuje nás vrtačka. Směr se nakonec přesto povede vylézt pouze s jednou smyčkou. Nejty se tak mohou dovrtat dodatečně.


Nakonec jich nebylo potřeba.

Pak se přesouváme na naše oblíbené místečko do Brd. O překvapení se postará asi stovka paintballistů, kteří si zde hrají na válku. Hanz hlásí, že plac nám zabraly nějaké khaky mozky a nechtějí vypadnout. Naštěstí do hodiny je po celé té komedii a "vojáci" vyklízejí své pozice vstříc milostivé náruči civilizace.
Začíná být dobře, po chvilce oheň žhne a ozařuje tváře zlatým světlem. Z lesa vysvitne do mlžného oparu několik čelovek. To postupně přicházejí kamarádi, kteří se ještě opozdili, nebo po cestě zbloudili. Zábava začíná. Podává se Bětčin výborný guláš, koštuje se domácí slivovička od Hanze.


Jídlo na horolezecký způsob, aneb degradace poctivého českého gulášku lacinou uzeninovou náhražkou.(Kuriozní výjev z ešusu jednoho z účastníků.)

Jsme konečně všichni a jde se slanit. Nahoře je stará sezóna a dole pod skálou již sezóna nová. Slaní si každý, nikdo by přece nechtěl zamrznout v minulé sezóně. Některé způsoby slaňování jsou kuriozní. Hanz použije Dülferův sed na jednom prameni (dole hasí ruce), Pokrys zase jede pouze přes prsák, někdo přes HMSku, jiní použijí kýbl, nebo osmu. Je to jedno, hlavní je, že dole jsme se sešli všichni živi a zdrávi.


Poslední slanění má svoje kouzlo.

Usedáme k ohni a zábava pokračuje. Člověk zase potká lidi, které dlohou dobu neviděl. Popovídá, zavzpomíná, naplánují se další akce.


U táboráku je příjemně.

Hlas hospody udává takt dění i zde, tak daleko od civilizace. Někteří opouštějí místo houpavým krokem až v pozdních nočních hodinách, jiní raději volí bivak. Ráno poctivě uklidíme smetí a valíme domů.


Michal a věci které má nejraději - lezení + pivo.

Zkrátka horolezecká akce jak má být.

Vašek, Jarda, Bětka, Martin, Tom, Michal, Jarda st., Bubák, Mandy, Bořek, Pokrys, Dana, Márty, Tomáš, Pavel a Hanz.