Znak našeho oddílu


Ze zákulisí

Jako důkaz, že jaro jsme neproflákali v hospodě a na překližce (i když taky ;]) předkládáme několik příspěvků ze zákulisního žvatlání na naší diskusi z různých fází měsíce března.

Jarda:
My (Bětka, Karolína, Radeg a já) jsme zavítali do Srbska. Hned v úvodu jsem poslal pytel do cesty Pro kamarády 7 na Pupku. Technická morálovka. Končil jsem u posledního kruhu, kde bylo sice jištěno, ale zase nepochopitelnej rajbas v převisu . Radeg vedle taky zatáhl nějakou sedmičku. Pak jsem se přesunuli do Alkazaru. Odškrtnul jsem si 6+ky v prostředním patře a i jedna sedma se povedla. Když zapršelo, prošli jsme se k jeskyni Nad Kačákem, kde byla bohužel vrata, ale skály mezitím oschly, tak jsme ještě lezli na Homoli. Radeg s Karolínou si vytáhli Pletanovo vzkříšení 5. Já si přelezl Svíčkovou 6+ a poctivé Milenium 6+.
Resumé: I v Srbsku se ještě dají najít hezké a neuklouzané cesty. Jen je třeba umět hledat. Některé jsou poctivě klasifikované.Radeg leze Pletanovo vzkříšení 5+.

Martin:
Brácha v sobotu, zatímco já jsem bojoval o přežití na půlmaratonku, vylezl na Křovišti Čáru života a ještě přidal Nové Koření 9-, prý na druhej ostrej. Malej blázen V neděli jsme se s Pavlikem nechtěli jen tak válet doma a zajeli jsme taky na Rovišťácké lištinky. Pavel měl už skoro vylezené Woodoo (byla by to Pavlova první 8! a to ještě slušně poctivá), ale bohužel spadl už v lehkém výlezu když zabloudil a místo doleva šel doprava. Škoda, ale přístě už to dá zcela jistě a s přehledem. Lezl to fakt pěkně. Já jsem vylezl Komanče 8+. Zkoušel jsem i Apache 8+/9-, ale nějak se nezadařilo a radši sem šel Woodoo direct. Bohužel mi při druhém pokusu začalo slušně lejt a tak jsme akorát sundali presky a valili na převislé Hafty. Tam Pavel hrdinsky vysvobodil presky Standy Holce z totálně mokré Čáry a já si zkusil zase Lídu, kde každým pokusem prý boulder lehkne. Doufám že zlehkne až tak na 6+ a pak to vylezu.Pavel v Čáře života 8+/9-.

Martin:
Jo, lezení bylo super. Počasí nádhera a po tuhé a dlouhé zimě se zase dá lézt bez trííčka Čára je parádní cesta. Chce to valit a moc nezastavovat. Eman si jí taky vyzkoušel a byl, podle mě, docela rád. Celý den jsme lezli na Haftech. Dají se tam najít i lehké rozlezové cesty, ale i super prásky. Dominik tam včera vylezl Chilli za 9. Kotel, při přelezu to vypadalo lehce. Já jsem pak ještě zkusil Lídu za 9- a byl jsem rád, že jsem jí prostoupil aspoň klasickým pískařským stylem OSAF Trénovali jsme zimu, bude to chtít přidat i léto...Homole v Srbsku.

Jarda:
Dnešní lezení bylo super. Nádherné počasí, vzali jsme to s Bětkou přes Černolice nejprv na Jižní rys 3, pak odpytlit Žlutý nejty 7+ se povedlo. Pokračování na Rovišti, potkáváme kluky. Martin přelezl Čáru života 8+/9-. Já se držel při zdi u Kulečníková koule 7, Vlatvská 6, Proviantní náčelník 7, Jedličkárna 5-, Česká 7- a nakonec pytel v Krakonošovi 7+/8-.Slanění ze Žlutejch nejtů 7+.

Bubák:
Zdar kamarádi, dnes jsem byl v Srbsku. Vzhledem k místní uklouzanosti, parádnímu počasí, lidi taky žádný, celkem vydařený lezení. Ale dalších pár let tam nemusim.
O výkendu se neutrhnu, makám na chalupě.
Zdravím všechny, ahoj někdy ve skalách!