Znak našeho oddílu


Otevírání skal 2010

Jelikož se akce typu "poslední slanění" zalíbily, vznikla myšlenka uspořádat i něco podobného v jarním čase, kdy je teplo a dá se při tom i pohodově zalézt. Věci se ujmul Márty s Vláďou a jednoho dne se objevila v mailu a na diskusi tato půvabná zpráva: "Uskuteční se 1.ročník tradičního Rotsporťáckého otevírání skal. Otevírání se bude konat v lokalitě Přílepských skal, kde během dne se bude lézt. K večeru skály otevřeme symbolickým klíčem a šampaňským. Budu brát gril, abychom si mohli ogrilovat pořádný kus mrtvého zvířete. Tímto Vás oficiálně zvu na společensko-lezeckou akci „Otvírání skal“."
Nešlo odolat.


Kompletní sešlost.

Na místo přijíždíme dopoledne a postupně se seznamujeme se zdejším terénem. Je to malé, ale zároveň moc hezké. Pouštíme do lezení ve zdejším sektoru s přiléhavým názvem Bigwall. Výšky stěn jsou zde největší - kolem 14 metrů. V tomto sektoru se také nacházejí nejtěžší cesty oblasti. Na rozlezení si někteří z nás dají moc hezkou a dobře jištěnou cestu Dobré časy za 7. Pak zkoušíme Šquarymana za 8 a třem se podaří také RP. Martin se poté ještě pouští do Telegraf Road 8+/9- a po něco pokusech jej přelézá RP. Jinak zde lezeme cesty vlevo a vpravo od Bigwallu. Klasifikace je u některých cest přísnější. Nachází se tu však také řada trojek, čtyřek, pětek a šestek, takže si zalezou opravdu všichni.


Po lezení přišla na řadu společenská část akce.


Na lajně mohli uspět pouze střízliví.

Když se každý do sytosti vylezl, přesunuli jsme se na místo tábornické. Vašek natáhl lajnu, mnozí vytáhli pivo, domácí pálenku, maso na grilování a vůbec všechno možné co k takovéto akci patří.


Márty a jeho Fabka.

K večeru se ve tmě konečně blejsknul stříbrný klíč určený speciálně k otevření skal. Symbolickým odemknutím a křestem jsme tedy oficiálně zahájili tu letošní sezónu.


A je otevřeno!


Někteří začali popírat gravitaci...

A aby bylo vše řádně stvrzeno, druhý den početná část naší skupiny vyrazila na Prachov který byl letos snad poprvé suchý a lezumožný.


Nedělní Prachůvek.

Kéžby se z toho stala opravdu tradice. Bylo to fajn!

Krátký film z této akce je k shlédnutí v galerii (stopáž 11:37).