Znak našeho oddílu


Otevírání skal 2011

Druhý ročník této oblíbené oddílové akce byl naplánován opět do lezeckých oblastí západně od Prahy. Za cíl jsme si tentokrát zvolili Polínko.


Pro letošní Otevírání jsme zvolili Polínko.

Na místo jsme se sjížděli ve skupinkách postupně během dne a ihned se začalo lézt. Jedna cesta za druhou. Výhoda této malé oblástky je v široké škále obtížností cest rozložených blízko u sebe. Zalezl si proto skutečně každý.


Petr v jedné z cest v pravé části lomu.


Martin právě dolezl nejtěžší cestu na Polínku, Ptáky v trní za 8+.

Pak přišlo na řadu oddílové foto a otevírací ceremonie s klíčem od skal a efektivním pyroefektem. Ten na první pokus selhal, proto musel být aktivován k velké hrůze přihlížejících ručně zápalkou. Však efekt to byl nádherný, půl Polínka v mlze a následný potlesk musel skutečně každého upozornit na to, že skály jsou již pro letošek definitivně lezcům otevřeny.


Po lezení pohodička.

Část účatníků se z nejrůznějších důvodů a povinností přesunula k večeru domů, ale hodně nás zůstalo. Nastala společenská část akce. Pavel dokonce přitáhl s sebou gril, mohlo se začít "kuchtit".


Ještě teď se při vzpomínce sbíhají sliny.

Maso všeho druhu se peklo svorně vedle vegeteriánské stravy, pivo bylo výborné, víno a kořalka taky, oheň hřál a navíc vládla pohodová atmosféra. Na takové akce se dobře vzpomíná. Táhli jsme to doluho do noci. Ráno pak pořádný úklid a plánovaný přesun na Kozelku k dalšímu lezení.


Pavel coby letec při vzorovém odskoku.

Kozelka je fajn. Jsou zde hezké stěnky a daleký rozhled prakticky při každém výstupu. Lezeme v oblastech od hlavních stěn až po Bránu a Zámek. Na pohodu, pro radost. Počasí přeje a slunce hezky svítí do cest. Naši pozornost upoutá parta starších horolezců na Plzeňské věžičce. Lezou jednu cestu za druhou. Slézají bez slaňování, jenom s pomocí stromu. Věci na které si jen tak netroufneme ani my, mladí. Kdyby nám to takhle za čtyřicet let lezlo, to by bylo. Zatím bude stačit když se zase brzo sejdeme na podobně úspěšné akci, jakou letošní "Otevírání skal" bezesporu bylo.


My všichni.

Resume: Díky všem za účast a podíl na hezky stráveném výkendu ve skalách. Fajn že se na této akci objevilo i dost nových tváří a někteří si zde vyvedli i svou vůbec první cestu na skále nebo alespoň první v tomto roce. Každá příležitost na setkání je fajn a potěší.