Znak našeho oddílu
Poslední slanění 2011

Konečně změna, letos se pořádalo naše poslední slanění prvně na písku, na (ne)dalekém severu.


Vyjíždíme z Prahy a vítá nás první mráz.

I když touto dobou nebývá často hezky, je třeba podotknout, že počasí se krásně vyvedlo a tak šlo naplno spojit tuto tradiční oddílovou akci s lezením. Kluci kteří dorazili dřív se rozprchli lozit na masivy pod Labskou Strání. Jarda a Bety dodělali prvovýstup na Zajíce a tak vznikla cesta Zelený pruh VIIc se dvěma borhákama.
Pak jsme se všichni sešli v hospodě na námku, a když už dorazili téměř všichni, rozhodli jsme se zahájit společenskou část akce.


Táborák zahřeje.

Začala zábava a dorazili i ti nejposlednější opozdilci. Zvláště je třeba ocenit ty, kteří přijeli večer na tuto akci a ráno zase pádili zpět do Prahy. Postupně se začalo nezřízeně debužírovat. Byly otevřeny a ochutnávány různé láhve. Snad každý něco přinesl. Navíc Bety a Kuba se zasloužili o přípravu výborných gulášků (hovězího a zvěřinového). Po obou se zaprášilo.


Chodilo se po lajně.

Potom jsme šli slanit a podařilo se vybrat super místo. Lano vedlo v těsné blízkosti urostlého smrčku, takže to připomínalo trochu rozlučku arboristů. Nadruhou stranu to také přispělo k tomu, že mnozí z nás se odhodlali v praxi a leckdy prvně vyzkoušet slanění bez sedáku.


Slaňovalo se klasicky s osmou.
A také ještě klasičtěji - "Na Dülfera"

A tak jsme všichni ve zdraví slanili do nové sezóny. I když kdyby se to tak bralo, tak novou sezónu mnozí otevřeli již druhý den, zčerstva po probuzení. Jarda s Kubou se vrhli na vyhlídnutou cestu na jednu menší věž. Vzhledem k tomu, že bylo akčně využito jediné aplikační špičky k zalepení dvou borháků (obvykle špička stačí jen na jeden), navíc ve dvou různých projektech, byla cesta obdařena názvem Superšpička za VIIb. Ostaní vyrazili ještě naposledny v roce využít hezké počasí k vylezení nějaké té cesty na masivech.


Prvovýstup Superšpička VIIb

Letos se to perfektně vydařilo.