Znak našeho oddílu


Fotoalba > Lužnice 2012

Hned jak jsme dorazili a postavili, tak jsme se vydali posilnit do nedaleké hospody,... ...protože u piva přece začínají všechna vodácká putování. Náš bivak ve vodácké základně v Suchdole nad Lužnicí. Lodě už máme, teď už jen dobalit a vyrazit na nespoutanou, komáry okupovanou, starou řeku. Plavba k Majdaleně příjemně ubíhala, sem tam kmen, sem tam vodák a nakonec i to sluníčko se na nás přišlo podívat. Parádní začátek!
První jez je známý smrťák Pilař, takže přetáhnou a jede se dál. Vylodění na Majdaleně... ...a hned první utopenec po necelých dvanácti kilometrech.
Repelent - nejlepší přítel vodáka. Ze staré řeky nemáme ani jednu fotku, tam má prostě člověk jiné starosti :oD Na této fotce jsme již dostatečně zohavení pískajícími nestvůrami a nabíráme síly na Rožmberk. Tak nevím, ale na Rožmberku by prý mělo být už vidět zakřivení zeměkoule...
Zasloužený výlet do Třeboně, v rukách máme prvních 34km. Ze začátku to vypadalo, že si z bohaté nabídky místních restaurací nevyberem, a tak jsme se rozhlídli i po alternativních možnostech. Ale nakonec jsme přeci jen vyměnili drůbež za třeboňskou rybku.
Vaškovi se na háčku evidentně líbí.
Kudy to je po proudu? Ono se to v tomhle voleji totiž moc nepozná... průzkum jezu ve Frahelži I Jarda si zkusil háčkovat.
Po chvíli točení to nakonec jelo i bajvočko rovně :oD Vašek + jez = báječné foto A pak jsme si ve Veselí dali lajnu... Janča zaklíná :o)
A zde zase Jana tančí. Hanz je za všech okolností kliďas. A Vašek známý akrobat. Upozornění, která nahání hrůzu,...
...ale jen některým. likvidace zabaláku a pohotovostní záchranná loď letní idyla
Ukázkové opalování, takhle by to mělo vypadat na každé přídi ;o)
Driftujem na sever... Ale nejdřív se to musí pořádně okouknout.
A pak už jen pádlovat, pádlovat a pádlovat.
A po dalším voleji další vodní dílo. Jana statečně kormidluje na svůj první jez.
Trochu se stáčí... No, nakonec i to koupání bylo. Což posádce rozhodně nevadilo :o) Celou dobu nám byla bouřka vpatách a 2km před kempem nás dostihla. A aby toho nebylo málo, tak si na pomoc přibrala i kroupy.
obhlížíme škody krajinka posetá kroupami v letním hávu Promočené stany jsme poslední noc vyměnili za pohodlí zděných příbytků.
Kluci ochotně nabízí paní hostinské výpomoc :o) Ne každý zná pravidla pohybu v plavební dráze, jen kdo je tady vlastně v právu?
No přeci ten silnější! Někdo jel single...
...jiný double ponorkovým stylem.
A dokonce jsme si i zarybařili. Holt Lužnice je řeka, kde vám štiky samy skáčou do lodí :oD Jarda s naším úlovkem a Vaškem v pozadí.
Všechno hezké jednou skončí, takže ještě jednu fotečku s bratrem Žižkou a pomalu se vydat na nádraží. tak trochu paparazzi foto Na konci duhy je jisto jistě Lužnice, poklad všech, kdo se nikam neženou.