Znak našeho oddílu


Fotoalba > Výstava k historii horolezectví

Tuhle výstavu nebylo možné si nechat ujít. Bylo opravdu na co se koukat. Hezky zpracované informace... ... byly doplněny skutečnými artefakty.
Předválečné mačky. Mnoho zajímavých tiskovin z průkopnických let. Bety zaujatá sbírkou vrcholových zápisovek. Zápisovky vystavené včetně plechových krabic.
Některé krabičky byly vskutku originální. Předchůdci lezeček. Některé exponáty vzbudily ve tvářích návštěvníků veselý úsměv.
Lezecké nářadí, často domácí výroby. A předchůdce dnešních friendů - taktéž \"samodomo\". Vrcholovka s užitečnou úvodní informací. V takových exponátech občas sedíme :o)
Různé karabiny. Různá stádia smrti karabin. Nenechte se mýlit, to není depot z doby bronzové. To je kus historie horolezectví. Stan použitý při výstupu na Anapurnu 4. Byli to machři.
Mandyho zaujala vystavená lana. Největší zážitek, držet v ruce poctivý konopáč ze 40. let. V sále se také nachází velké plátno \"Pobití Sasíků pod Hrubou Skálou\" od Alše. Jak symbolické... :oD Na výstavě se nacházela i návštěvnická vrcholovka, inu sranda musí být!
Tak a teď správně naladěni, konečně teda do toho Skaláku :o).