Znak našeho oddílu


Fotoalba > Tajemství únětické pixly

Před rokem jsem si v údolí Únětického potoka všiml malého lůmku s asi 8 m vysokou, velmi lámavou stěnkou. Uprostřed ní, na skobě, visela malá plechová pixla. Tehdy nebylo po ruce lano, abych se k pixle dostal. Mohl jsem tak rok přemýšlet co se v ní asi ukrývá. Na lezení mi ta stěna přišla až příliš lámavá, na kešku byla pixla příliš zrezlá a stará. Konečně nedávno jsem do těhto míst opět zavítal, tentokrát i s lanem, abych záhadu únětické pixly jednou provždy objasnil... Když se dobře zakoukáte, zjistíte, že zhruba uprostřed se na skobě houpe... ...malá červená krabička! Jelikož je hezky prorezlá, je jasné, že zde musí viset už nějaký ten pátek.
A uvnitř se ukrývá provlhlý fragment jakéhosi sešitu. 
Plánek tleskačova kola to nebude. První stránka zetlelého bločku objasňuje, že jde o stěnovou knížku... ...která byla do pixly vložena v roce 1997, jak z prvních zápisů vyplývá. Dočteme se, že klasifikace cesty se měnila doslova každým lezením. Podle toho, jaký chyt byl urván, nebo naopak vytvořen.
Psala se historie této zapomenuté stěnky. Některé zápisy sdělují zajímavé dojmy \"Vylomil jsem chyt v cestě a hodil jsem záda až na podlahu. Nelezte to. Je to hnus!\" \"Hezký, bacha na lámavý madla jsou všude\"
\"Hezké dopoledne. To je maximum co umíme.\" Překvapivě nechybějí zapisy ani z poslední doby...

Tak přidávám do této pražské, nebo spíše únětické, relikvie také jeden zápis a věším ji zpět na rezavou skobu, pro další šťastlivce. Aby mohla všímavým pocestným dál motat hlavy.