Znak našeho oddílu


Fotoalba > Otevírání skal 2014

Přijíždíme na místo a počasí se chmuří. Podle toho poznáváme, že akce právě začala ;o) Pod kameny se potkáváme s ostatními. Lezecký a výcvik omladiny je v plném proudu. A oblé žulové bochánky se začínají plnit. Skály se otevírají.
Letos máme nový formát oddílových kartiček, barva je doslova hřejivá. Kluci si hrají. Jeden za osmnáct, druhej bez dvou za dvacet. Tomáš zjišťuje, že k přelezení cesty bude muset použít žábu. Jako ze žurnálu...
Cvak! Nohy si dát nejlíp až za krk. Kuzma udílí Pankáčovi \"rady do života\". Pankáč je spárový labužník...
...proto zanedlouho přechází do techniky spárové. A celkově je z toho poněkud nadšen. Tomáš spáry nerad, ale jak se jednou navážeš, není cesty zpět. Něco mezi spárou, širočinou a komínem v převise.
Holky se tomu jenom smějou... A Pavel to fotí. 
Přišel čas na změnu společenské obuvy. Chvilka sobotní poezie.
Pankáč si vybral zatím moc pěknou cestu. Komín byl úspěšně vyčištěn o pavučin a letitých nánosů prachu. Tomáš se rozhodl taky vymetat komíny. 
Ale kominík z něho nebude - nepropasíroval se. Zůstane tak i nadále hasičem. 
Místní stařík nás nejprve přišel upozornit že nám nad hlavou uřízne stoletou soušku. Když strom spadl, pomohli jsme mu jej naložit na valník. Za odměnu nám přivezl kartonu Budvaru a tašku jablek. Proslul citátem \"Klucí, vyserte se na to vždyť spadnete\" a \"Takovejch zdravejch lidí je pro tohle škoda\". Zlatej člověk!
Holky drží při sobě. Čenda to všechno bedlivě sleduje. Ivča si nacvičuje komíny do Ádru. Část z nás se vydala na malou procházku po okolí.
Na vrcholku kopce jsme objevili opuštěný svatostánek. Zvláštní, nevídané. Výletníci na výletě 
Chovanci na vycházce. Prý se zde léčí alkoholismus a sebevražedné sklony. Hm, diagnóza šitá jako na míru. Výběr místa letošního Otevírání byl vskutku prozíravý.
Kluci mezitím hlemzají v jakýchsi širočinách. Není rum, není šturm. A pivo je taky dobré. A tribuna se začíná plnit... Dorazil i Ivan s Lubošem, kteří nechápali, proč si někdo bere na Petrohrad lano.
Postupně se ve spáře vystřídalo několik dalších protagonistů. S touto veselou spárou se chtěl vyfotit každý... Někdo přešel z vertikálního pohybu do pohybu horizontálního. Lajnění je lajnění.

A pak se rozžhnul táborák. A peklo se. 
Fotopast zachytila neznámé lesní zvířátko, přilákané na masitou návnadu. Došlo i na kultůru. Lesem se linuly tesknivé tóny kuzmovy rozladěné kytary.
Rozjela se bujará večerní zábava. Vyuzené ráno...
Když není po ruce nůž, správný chlap si pomůže. Po snídani uklidit a vyrazit zas dál. Plac po akci... Takhle bych chtěl mít uklizeno i doma. Část z nás vyrazila ještě na Kapucínky.
Ondra s Pavlem u štandu. 
Pavel se pouští do jedné z mála stěnovek. Hezky po hraně... Pár delších nátahů...
Uf, a už je posekáno. Kapucínky jsou také krásný kraj. Je tu léto - Kuzma v charakteristickém kloboučku. Tomáš si po spárách užívá stěnovku.

Do spáry už prej alespoň měsíc ruce nestrčí. 
Verča si užívá jednu ze svých prvních skalních cest. Balkónek jak od architekta. Bety dolézá na balkónek...
...A pózuje coby Alex Honnold. Zkrátka byla to letos povedená zábava.